Hybrydowa, wodoodporna, konformalna powłoka silikonowo-akrylowa. Ocena UL04 V-0.
 • Producent:
 • Model:
  422C
 • Artykuł:
 • Dostępne:
  1 szt.

98,31 zł
Dostępny

Wodoodporna konformalna powłoka premium klasy z modyfikowanym silikonem 422C MG Chemicals

Ciągle ulepszając i poprawiając jakość swoich produktów oraz dbając o użytkowników końcowych, firmą MG Chemicals została wyprodukowana nowa powłoka silikonowa 422C o tych samych właściwościach technicznych, która zastąpiła popularny produkt 422B.
Główną różnicą między MG Chemicals 422C a MG Chemicals 422B jest brak wysoce łatwopalnego ksylenu i etylobenzenu w składzie chemicznym nowej powłoki
 422C, co pozwoliło temu produktowi uzyskać certyfikat bezpieczeństwa UL 94V0

422C MG Chemicals  to jednoskładnikowa powłoka ochronna z mieszanki akrylu i silikonu, która utwardza się do trwałego, elastycznego i gładkiego wykończenia. Jest łatwy w aplikacji i można go używać w ciągu zaledwie 10 minut. Można go usunąć za pomocą odpowiednich ściągaczy lub przelutować do naprawy lub przeróbki.

422C jest przeznaczony do zastosowań, w których wymagana jest zarówno wysoka temperatura pracy, jak i elastyczność. Obejmuje minimalne obciążenia komponentów podczas cykli termicznych, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań, w których występuje szeroki zakres temperatur. Zapewnia silną ochronę przed wilgocią, korozją, grzybami, brudem, kurzem, szokiem termicznym, zwarciami, wyładowaniami elektrostatycznymi wysokiego napięcia.

Właściwości powłoki ochronnej wysokotemperaturowej MG CHEMICALS 422C

 • Maksymalna temperatura użytkowania 200 ° C
 • Fluorescencje w świetle UV-A
 • Zatwierdzony do selektywnego automatycznego urządzenia do powlekania
 • Odporny na korozję

Powłoka MG CHEMICALS 422C jest idealna do stosowania w wysokich temperaturach. Silikonowa powłoka ochronna konforemna MG CHEMICALS 422C tworzy elastyczną warstwę, która chroni płytki obwody drukowane ( płytki PCB) przed wilgocią, korozją i uderzeniem termicznym. Chroni i izoluje części i podzespoły elektryczne i elektroniczne, w tym generatory, silniki elektryczne, transformatory, przekaźniki i elektromagnesy. W celu napylania (na przykład za pomocą zaworu aerozolowego BV-500 i dozownika TAD-200V) płyn może być rozcieńczony rozpuszczalnikiem MG Chemicals 435.

Wodoodporny dron!

Ochroni twój dron przed wilgocią

 

 

Współczynnik rozcieńczenia: 1 część rozpuszczalnika 435 na 2 części powłoki.

Instrukcje użytkowania

Najlepszy rezultat naniesienia materiału osiąga się pod warunkiem, że części i wyroby są dobrze umyte i wysuszone.  Należy upewnić się, żeby na powierzchni nie było śladów zanieczyszczeń i pozostałości organicznych. 

W temperaturze pokojowej produkt utwardza się do oderwania za około 5-7 minut, natomiast pełne stwardnienie produktu uzyskuje się w ciągu 48 godzin. Proces utwardzania może być przyspieszony przez umiarkowane ogrzewanie w piecu konwekcyjnym przy pomocy grzejnika podczerwieni.

Utwardzanie powłoki można przyspieszyć poprzez podgrzanie w piecu konwekcyjnym lub lampami podczerwieni. Producent zaleca stosowanie utwardzanie powłoki w suszarce konwekcyjnej w temperaturze 65 °C przez 1 godzinę, nie są wykluczone inne kombinacje czasu i temperatury, które wykazują również dobre rezultaty. Utwardzanie za pomocą ciepła poprawia fizyczne właściwości powłoki.

 

Dane techniczne Płyn (TDS, PDF, ENG)

Karta charakterystyki  Płyn (MSDS, PDF, ENG)