Rysuje i naprawia krótkie ścieżki na PCB. Przydatne do wykonywania krótkich połączeń w obwodach, takich jak zworki, otwory przelotowe, mostki i łącza.
 • Producent:
 • Model:
  841AR
 • Artykuł:
  28211
 • EAN13:
  0779008841136
 • Dostępne:
  1 szt.

93,11 zł
Dostępny

Farba ekranująca i przewodząca prąd z niklem na bazie akrylowej w pisaku  MG Chemicals 841AR-P

Pisak do naprawy płytek drukowanych, który dozuje lakier akrylowy pigmentowany przewodzącymi płatkami niklu. Utwardzone ślady są trwałe, odporne na korozję i mają dobrą przewodność. Dobrze przylegają do tworzyw sztucznych i większości podłoży elektronicznych. Końcówka zaworu otwiera się po dociśnięciu do powierzchni, a przepływ jest kontrolowany przez ściśnięcie cylindra. Produkt najlepiej działa na gładkiej, płaskiej, twardej powierzchni, ale utwardzone ślady są bardzo elastyczne.

To pióro do śledzenia obwodu naprawia uszkodzone ślady na klawiaturach, kontrolerach gier, pilotach, mikserach i płytkach drukowanych. Tworzy również przewodzące ślady do tworzenia prototypów, hobby lub projektów. Świetnie nadaje się do wykonywania małych połączeń w ścieżkach lub między nimi, takich jak zworki, otwory przelotowe i mostki. Można go również stosować do zwiększania powierzchni styków poprzez malowanie obszarów wokół nich.

W przypadku zastosowań wymagających niższej rezystancji użyj srebrnego pisaka przewodzącego 842AR-P. Aby uzyskać bardziej ekonomiczną alternatywę, użyj węglowego pióra przewodzącego 838AR-P. Ten produkt jest również dostępny w postaci płynnej i aerozolu.

Cechy i zalety

    - Tworzy trwałe, niezawodne i przewodzące ślady
    - Oporność właściwa 4,0 x 10-3Ω · cm
    - Typowa szerokość śladu: 1,5–2,0 mm
    - Wysycha w ciągu 1 minuty w temperaturze pokojowej
    - Nie zawiera toluenu, ksylenu i MEK